Press releases

21.03.2016

Geneva Motor Show – RAVENOL dhe Opel Motorsport me Opelin e ri Astra TCR

Nga 3 deri me 13 Mars, the Geneva International Motor Show mbahet per te 86-ten here. Ne nje siperfaqe ekspozuese me shume se 100.000 m2 , prodhuesit me te famshem te veturave paraqesin krijimet e tyre te fundit . nje prej tyre ishte dhe Opeli I ri Astra TCR qe...

15.03.2016

RAVENOL EFE 0W-16 vs SAE 5W-30 ACEA C3

Ne tashme kemi realizuar testin benchmark I cili krahason vajin e pare motorrik plotesisht sintetik ne bote, RAVENOL EFE 0W-16 me specifikimin API SN dhe vajin e motorrit SAE 5W-30 ACEA C3i cili eshte vecanerisht I njohur ne Gjermani. Kliko ketu per Videon e Testit te Krahasimit. Tani ju lutem fokusojeni vemendjen tuaj tek...

01.03.2016

Partnership afatgjate: Phoenix Racing dhe RAVENOL

Ne te ardhmen , Phoenix Racing do te mbeshtetet tek RAVENOL. Ekipet e sukseshme te garave motorrrike qe ndodhen ne Meuspath te Nürburgring, kane nenshkruar nje kontrate afatgjate me Ravensberger Schmierstoffvertrieb GmbH, duke ofruar jo vetem perdorimin e produkteve premium te markes RAVENOL por gjithashtu per tu bashkuar ...

29.02.2016

Fillestaret e forte ne kupen 2016 ADAC Opel Rally

Kpa Opel Rally 2016 ADAC shkelqen me ekipet 16 top-class te fushes e kompeticionit nderkombetar te perfaqesuar nga shoferet e ri nga 7 vendet nga 10 fillestaret per te sfiduar shoferet e mire stervitur ne sezonin e 4 te kupes Rüsselsheim / Munich – ne 04th/05th Mars nje kompeticion nderkombetar...

25.02.2016

RAVENOL Newsletter – E Reja ne gamen e produkteve tona

Ne jemi te kenaqur qe kemi mundesine per te prezantuar dy produkte te reja nga RAVENOL per turbinate me gas dhe avull qe jane te gatshme menjehere per ju. RAVENOL Turbo Oil T32 dhe RAVENOL Turbo Oil T46 me aprovimet respective Siemens TLV 9013 04 dhe TLV 9013 05 RAVENOL Turbo Oil T32 dhe RAVENOL Turbo Oil T46 jane...

19.02.2016

RAVENOL kerkon per test drejtuesish per vajin e ri te motorrit

Kete here ka ardhur: ne Mars, kompania qe ndodhet Werther do te filloje nje projekt unik dhe eshte duke kerkuar momentalisht per test drejtuesish per RAVENOL EFE Extra Fuel Economy SAE 0W-16. Me produktin inovativ RAVENOL EFE Extra Fuel Economy SAE 0W-16, Ravensberger Schmierstoffvertrieb GmbH...

19.02.2016

RAVENOL EFE 0W-16 ne testin krahasues

Risia e testuar ne laborator RAVENOL EFE 0W-16 vaji I pare motorrik boteror me licence te aprovuar nga API me specifikimin API SN dhe viskozitetin SAE 0W-16 – keshtu ai mban titullin I pari ne bote . perdorimi i karburantit dhe vetite ndaj stabilitetit te vajit motorrik RAVENOL EFE 0W-16 krahasohen...

17.02.2016

RAVENOL Newsletter – E Reja ne gamen e produkteve tona

RAVENOL High Fuel Economy HFE SAE 5W-16 prodhuesi Gjerman I lubrifikanteve RAVENSBERGER SCHMIERSTOFFVERTRIEB GMBH ne Werther/ Westphalia, Germany ka zhvilluar tashme dhe lancuar per te ardhmen vajin motorrik me viskozitet te ulet me teknologjine CleanSynto® technology. Ky produkt I ri eshte ….

15.02.2016

byKOLLES RACING mbeshtetet tek RAVENOL

Skuadra e sukseshme FIA WEC nga KOLLES Racing and Ravensberger Schmierstoffvertrieb GmbH nen marken RAVENOL do te bashkojne forcat ne te ardhmen. Per me shume per te perdorur produktet premium te zhvilluar dhe dizenjuar ne menyre speciale dhe nje shkembim intensiv te informacionit ...

12.02.2016

Ravenol 70´vjetori

Ne 2016, ‘Ravensberger Schmierstoffvertrieb GmbH’ me marken RAVENOL po festojne nje pervjetor te madh. Historia e sukseshme e prodhuesit te lubifikanteve qe ndodhet ne qytetin Gjerman te Werther, Ostwestfalen – nje factor global sot – filloi 70 vjet me pare. Dhe qe nga ajo kohe produktet RAVENOL ...

09.02.2016

RAVENOL dhe Kampionati Europian FIA Formula 3 intensifikojne partnershipin

RAVENOL ka qene partner zyrtar i Kampionatit Europian Formula 3 FIA qe nga 2014. Nga sezoni qe vjen ky partnership do te zgjerohet. Tani e tutje, prodhuesi I lubrifikanteve nga Eastern-Westfalia mund ta referoje veten e tij si ‘Partneri zyrtar I lubrifikanteve dhe produketeve per mirembajtjen e makines’ ...

09.02.2016

Interes i madh ne kupen ADAC OPEL Rallye

Interesi midis pjesemarresve potencial ne Cup ADAC Opel Rallye 2016 eshte vazhdimisht I larte. Deri tani, per rreth kater jave perpara fillimit te sezonit te katert dhe kupes se sukseshme ADAC dhe Opel rally Brenda qellimit te ADAC Saarland Pfalz Rallye (4/5 Mars),pesembedhjete...

26.01.2016

RAVENOL per tu bere partner teknologjik i ‘Spezial Tourenwagen Trophy’

Nga sezoni I 2016 , dy ndermarrje qe festojne pervjetorin special do te koperojne me njera tjetren. ‘Ravensberger Schmierstoffvertrieb GmbH’ qe ka mbrapa 70 vite histori te kompanise,kete vit, do te behet partner teknologjik dhe furinzues lubrifikantesh per ‘Spezial Tourenwagen Trophy’, SST,...

18.01.2016

RAVENOL duke garuar me ekipin Gjerman Motorsport ne kamionatin boteror UIM H2O F1

Me kampionatin boteror UIM H2O F1 , RAVENOL ka gjetur nje sfide te re teknike ne garat e motorrave marine . UIM (Union Internationale Motonautique) eshte organizate boterore per garat e motorrave marine dhe mund te krahasohet me FIA (garat e makinave) dhe FIM (garat e motocikletave). Dhe thjesht si makine ...

12.01.2016

RAVENOL prezantoi veten e saj ne Automechanika Shanghai

Automechanika u mbajt ne Shanghai nga 2 - 4 Dhjetor [2015]. Kompania e lubrifikanteve Ravensberger Schmierstoffvertrieb GmbH, nga rajoni lindor Westphalia ne Gjermani prezantoi lubrifikantet e saj te performances se larte te markes RAVENOL perballe nje audience te te gjere profesionale. Vizitore te shumte demostruan...